Ezek nem mások, mint dróthálóból kialakított fém dobozok, konténerek, amit legtöbbször kőtörmelékkel töltenek meg. Egy olyan áttört keretrendszer, amely összetartja a belehelyezett anyagokat. A „drótkosarunkat” tetszőleges méretűre kérhetjük, így felhasználási területe is szerteágazó. Az építőiparban „Gabion” néven találhatjuk meg ezeket a támfalrendszereket.
Támfalat, kerítést, dekorációs elválasztó pengefalat is készíthetünk belőle, de akár a házunkat is beboríthatjuk vele. Készíthetünk padot vagy egyéb utcabútort. Belsőépítészeti felhasználása is egyre gyakoribb.
A legelterjedtebb felhasználási területe a kerítés és a támfal. Előnyük, hogy a kész támfalak nem igényelnek a későbbiekben gondozást. Támfalként elemes rendszere miatt felveszi az estleges földmozgásokat, süllyedéseket, és így repedés mentesen helytáll. Megfelelő méretezéssel nagy mennyiségű földtömeget is képes megtartani.
A Gabion rendszer igazi érdekessége, hogy különböző típusú, színű és méretű követ is használhatunk. Ezáltal egyedi kerítést és támfalakat készíthetünk. Ennél még izgalmasabb, hogy a fémkosarat többféle anyaggal feltölthetjük. Bármilyen anyagot belehelyezhetünk, ha annak nagysága meghaladja a rács sűrűségét.
Akár teljesen elrugaszkodhatunk a valóságtól és üvegtörmeléket is használhatunk töltőanyagként. Az üveg anyagából és színéből adódó egyedi megjelenés mellett az anyag transzparenciája is kimagasló. Ezt kihasználva átvilágíthatjuk az üvegtörmeléket, a hatás, amit ezzel elérünk, lélegzetelállító.
És itt még mindig nincs vége, mivel a „töltelék” lehet szinte bármi. Kerámia kaspók, cseréptörmelék, sorba illesztett faágak, de akár a régi gyerekjátékokat is felhasználhatjuk.
A támfalakat kombinálhatjuk paddal, és növényeket is ültethetünk bele. Kialakítási módjának tényleg csak a fantáziánk szabhat határt.